شوهای مبتذل مجری سابق تلویزیون در کانال های ماهواره ای

چند شب پیش رشید پور جوانی موزیسین را به مهمانی برنامه خود فراخواند و با او در باب موضوع «روابط دختر و پسر » به گفتگو پرداخت. گفتگوی که به سرعت رنگ ابتذال به خود گرفت و مهمان به درخواست رشید پور به نقل خاطرات خود از دوستی با دختران مختلف پرداخت و توضیح داد که چگونه در دبی به دختری شماره تلفن داده است!

رضا رشید پور مجری سابق تلویزیون که مدتی مدیریت یک روزنامه را نیز برعهده داشت . پس از قریب به3 سال این روزها در مقابل دوربین یک شبکه ماهوره ای ظاهر شده است و می کوشد مخاطبان تازه ای را برای شبکه فراهم آورد.

به گزارش فردا ، این امر اما این بار به بهای زیر پا گذاشتن اخلاقیات و موازین اجتماعی جامعه ایرانی صورت می گیرد . چند شب پیش رشید پور جوانی موزیسین را به برنامه خود فراخواند و با او در باب موضوع «روابط دختر و پسر » به گفتگو پرداخت. گفتگویی که به سرعت رنگ ابتذال به خود گرفت و مهمان به درخواست رشید پور به نقل خاطرات خود از دوستی با دختران مختلف پرداخت و توضیح داد که چگونه در دبی به دختری شماره تلفن داده است!

در این شو مبتذل که به برنامه آموزش چگونگی ایجاد ارتباط با جنش مخالف تبدیل شده بود رشید پور با طرح پرسش ها آنچنانی نظیر معنی «مخ زنی» چیست ؟ پسرها در دوستی با دختران در پی چه چیزی هستند و ...کوشید با تقلید ناشیانه از شوهای مبتذل غربی به برنامه خود رنگ و بویی جنجالی بدهد. در ایم میان مهمان برنامه هم عنان از کف داد و به طرح نظریات خاصی پرداخت و توضیح داد که در رابطه میان زن و مرد عاشق شدن به ازدواج ربطی ندارد. دوست داشتن می تواند جدا از دواج معنا یابد و ...!!!

اما اوج ابتذال در آنجا اوج گرفت که وی به درخواست رشید پور یکی از اشعارش را که مضمونی مبتذل و شبه عاشقانه داشت خواند و رشید پور نیز با حالت خاصی به مهمان برنامه اش اینچنین گفت : با دخترهای دور و برت هم این طوری حرف می زنی ؟ و مهمان نیز گفت : نه من عادت دارم فقط این طور سخنان بشنوم نه آنکه به کسی بگویم!!

به نظر می رسد این گونه اقدامات جدای از آنکه چارچوب های شناخته شده اخلاقی جامعه ایرانی را هدف گرفته است.بهنوعی بازی خوردندریک سناریو سیاسی هم محسوب می شود . چه آنکه تاکنون بارها از حمایت یک جریان سیاسی منحرف داخلی ازاین سنخ اقدامات ضد فرهنگی سخن به میان آمده است.

در این خصوص به نظر می رسد نهادهای نظارتی و به خصوص وزارت ارشاد نیز باید نظارت گسترده تری را اعمال نمایند.

نوشته شده توسط (artinews)  | لینک ثابت |

قائم مقام شبکه سوم سیما عنوان کرد

شرایط حضور 'حبیب خواننده 'در برنامه های تلویزیونی

بله به شرطی که آدم شود.خیلی از افرادی که در برنامه «هفت» شرکت می‌کنند ما با سابقه فعالیت‌های آن‌ها پیش از انقلاب آشنا هستیم اما چون تغییر کردند آن‌ها را پذیرفتیم. البته حضور برخی در رسانه برای نشان دادن چهره و شکل واقعی آن‌ها موثر است.عموما. البته ما تولیداتی در سیما داریم که طبق مولفه‌های خاص ما ساخته شدند اما آن‌ها را پخش نمی‌کنیم.

سعید مقیسه قائم مقام شبکه سه سیما در گفتگوی مشروحی با خبرنگار دنیای صنعت به تشریح برنامه‌های این شبکه و الزامات برنامه‌سازی در یان شبکه پرداخت؛

* یکی از نقاط مثبت برنامه‌های شبکه سه جلب مخاطب فراگیر است دلایل موفقیت و تحولات این شبکه در چیست؟
یک از دلایل توفیق برنامه‌های شبکه سه قسمتی از آن به هویت شبکه برمی‌گردد که در کل ماموریت سازمان بخش مربوط به سرگرمی و جوان به شبکه سه سپرده شده و در هویت شبکه 40 درصد هدف سرگرمی ابلاغ شده و مخاطب جوان با توجه به ترکیب جمعیتی کشور مخاطب اصلی این شبکه است. در هر کاری نیروی انسانی یک پارامتر مهم است.
برنامه‌های شبکه خصوصا برنامه‌های نمایشی توسط تهیه کننده از بیرون تهیه می‌شود، نحوه مدیریت و کنترل مدیران در کیفیت برنامه‌های شبکه تاثیر گذار است.

* جسارت‌آمیز بودن نسبت به سایر شبکه‌های تلویزیونی از جمله ویژگی این شبکه است، اخبار جنجالی پیرامون برنامه‌های «خنده بازار»، «90»، «هفت» وجود دارد؟
این مسائل به هویت شبکه باز می‌گردد اگر این تیم به شبکه قرآن می‌رفتند به این حد مثمر ثمر نبودند. ماموریت سازمان در شبکه سه تولید برنامه برای جذب مخاطب جوان است. جسارت آمیز بودن جزء ویژگی‌های همه قشر جامعه نیست از ویژگی‌های دوران جوانی و این عامل باعث شده که برنامه‌ای این شبکه جسارت آمیز، شاد، با ریتم تند و متنوع باشد. کل رسانه ملی همه با هم یک ماموریت دارند و آن مدیریت افکار عمومی هر گوشه‌ای از مدیریت ماموریت‌اش به یک شبکه برای جلب نظر مخاطبان خاص فعالیت می‌کنند.
مثلا؛ در شبکه قرآن موسیقی نداریم اما در شبکه سه حجم موسیقی بیشتر است این مسئله ناشی از ماموریت خاص هر شبکه است.

* تقسیم بندی در برنامه‌های شبکه سه به چه شکل است؟ درصد بندی برای تامین برنامه‌ها دارید؟
از گروه‌ها و ساختار تشکیلاتی هر شبکه می‌توان تقسیم بندی را پیدا کرد. ما گروه معارف، فیلم و سریال، ورزش، دانش، اجتماعی و گروه تفریحات سالم که از ترکیب این گروه‌ها می‌توان موضوع بندی را به نوعی پیدا کرد به استثناء واحدهای ستادی که در هر شبکه‌ای وجود دارند. گروه تامین برنامه‌های ما تولید ندارد و تکرار هم توسط پخش انجام می‌شود.

* زمانی صحبت‌های مبنی بر تخصصی شدن فعالیت‌های هر شبکه شده بود، مثلا شبکه سه شبکه ورزش، شبکه دو کودک و... آیا شما طبق این سیاست پیش می‌روید؟
خیر، محوریت برنامه‌های شبکه سه ورزش است با توجه به اینکه مدیر این شبکه (پور محمدی) مدیر شورای ورزش سیما و رئیس شورای عالی ورزش سیما هستند محوریت برنامه‌های این شبکه را ورزش تشکیل می‌دهد کمتر در شبکه‌های دیگر پخش زنده مسابقات ورزش را می‌بینیم به استثناء موارد خاص که برنامه استانی بوده و یا کنداکتور برنامه‌های ما پر بوده است. در سیما حجم برنامه‌های ورزشی تقسیم بندی می‌شود و با توجه به اینکه مدیر این شوراء مدیر شبکه سه سیما حجم این برنامه در شبکه سه زیاد است، البته انحصاری در این قضییه وجود ندارد. در ماه‌های اخیر شبکه در دست راه اندازی با عنوان شبکه ورزش در دست تهیه ااست که از طریق گیرنده‌های دیجیتال قابل دریافت است.

* شما برای تامین برنامه‌های این شبکه چقدر تولید داشته است؟
برای تامین برنامه‌های این شبکه با مشکلی روبرو نیستیم زیرا برنامه‌های زنده ورزشی زیاد داریم که کنداکتور قابل پخش نیست اگر در این شبکه ما تولید هم نداشته باشیم و تنها به پخش مسابقات زنده پر مخاطب بپردزایم مشکل نداریم.


* مشکل نشات گرفته از کجاست؟
مشکل ما عدم دسترسی عموم مخاطبان به گیرنده‌های دیجیتال است به همین دلیل اگر برنامه‌های پر مخاطب از این شبکه پخش شود خیلی از مردم نمی‌بنند و معترض می‌شوند. قاعدتا تا مدتی برنامه‌ها به شکل همزمان از شبکه سه و شبکه ورزش پخش می‌شود تا گیرنده‌های دیجیتال پخش شود و پس از آن برنامه‌های متنوع تولیدی برای پخش از شبکه سه تولید می‌شود.

* گاهی گیرنده‌های دیجیتال در زمان پخش مستقیم برنامه‌های ورزشی قطع می‌شوند؟
دلیل این موضوع بدین خاطر است که ما زمانی که یک برنامه ورزشی را خریداری می‌کنیم از ما می‌پرسند که به طریق سیگنال رسانی، پخش زمینی و یا پخش ماهواره‌ای قصد پخش این برنامه را دارید و قیمت‌های هر کدام از این موارد متفاوت است از آنجایی که در کشور ما شکل پخش به طریق سیگنال‌رسانی است برای اینکه با پخش کننده دچار مشکل نشویم این برنامه‌ها کدگذاری می‌شود تا تنها از طریق پخش زمینی ما قابل دریافت باشد.


* زمانی گفته می‌شد که دلیل این نوع پخش بدین خاطر است که شبکه‌های تلویزیونی کشورهای عربی از طریق ایران به پخش این برنامه‌ها بدون پرداخت هزینه پخش نپردازند؟
بله همین طور است، شرکت‌های پخش کننده چون مطلع هستند از سیستم پخش ما بیشترین اعتراض را نسبت به این شرکت‌ها دارند که اگر ما به شکل آزاد پخش کنیم دیگر آن‌ها هزینه‌ای را برای پخش این برنامه‌ها پرداخت نمی‌کنند.

* با راه‌اندازی شبکه تخصص ورزشی تکلیف پخش برنامه‌های پر مخاطبی مثل «90» چه می‌شود؟
برنامه تا مدتی در هر دو شبکه به شکل مشترک پخش می‌شوند؛ در این شبکه شاهد برنامه‌های در محتوای «90» به شکل وسیع‌تر می‌شوید.

* جدیدا قانونی مطرح شده مبنی بر اینکه تهیه کننده برنامه‌ها نمی‌توانند همزمان مجری برنامه‌های تلویزیونی باشند، این در ارتباط با برنامه «90» هم صدق می‌کند؟ تعداد برنامه‌های معدودی داریم که مجری و تهیه کننده برنامه مشترک باشند، این تدبیر برای چیست؟
این مسئله یک تکلیف سازمانی است و در همه شبکه‌ها اعمال می‌شود و بدین خاطر است که مجری در زمان اجرا از عوامل تولید پشت صحنه غافل است و عوامل تولید نیاز به حضور او دارند.

* مدیر تولید جایگزین مناسبی برای این زمان نیست؟
هر شغلی شرح وظایف تعریف شده‌ای دارد. شرح وظایفی که برای تهیه کننده تعریف شده مربوط به مدیر تولید نیست البته این قانون چون پس از عقد قرار داد این دوره از پخش برنامه «90» ابلاغ شده‌است شامل برنامه «90» نمی‌شود.
هیچ دشمنی در ارتباط با این برنامه وجود ندارد من خود عضو اتاق فکر این برنامه هستم.

* گاهی برخی از برنامه‌های پر طرفدار پخش نمی‌شوند و برنامه‌های دیگر جایگزین آن‌ها می‌شوند؟
این مورد تنها در مواردی است که برنامه جایگزین مهم باشد. چیدمان کنداکتور یکی از مباحث مهم و تاثیرگذار بروی مخاطب در هر شبکه‌ای است. زمانی که یک برنامه پرمخاطب هم‌پوشانی با مباحث روز ندارد، به استثناء یک هفته پخش نمی‌شود. البته در چیدمان کنداکتور ما به ساعت پخش برنامه‌های سایر شبکه‌های ماهواره‌ای نیز توجه داریم.

* مضمون مجموعه تلویزیونی «پنج کیلومتر تا بهشت» اعتراض برخی از تماشاگران و مراجع را در پی داشت؟
به هیچ وجه روابط دختر و پسر به شکل نامعقول در این سریال وجود نداشت. این سریال ترویج کننده حجاب و عفاف است. زیرا رفتار کاراکتر «امیر حسین» به عنوان شخصیت مثبت داستان کاملا معقول و با عفاف است. اتفاقا هدف ما در پخش این مجموعه این است که اگر به اضطرار پسر و دختر مجبور بودند کنار هم دیگر قرار گیرند چگونه رفتاری مبتنی بر شرع و عفیفانه داشته باشند و این مسئله‌ای است که اسلام به آن مجوز می‌دهد روابط زن و مرد در اسلام کاملا نفی نشده‌است. این برنامه حرکتی برای جامعه به سمت تعالی است. در یک فیلم اگر آدم بد فیلم کاری انجام دهد مشکلی ندارد تا چهره او برای جامعه شفاف باشد.

* گاهی در زمان بازپخش یک برنامه قسمت‌هایی از آن حذف می‌شود که اتفاقا شاید از تکه‌های جذاب در یک برنامه باشند؟
این مسئله در مورد همه برنامه‌ها صدق نمی‌کند گاهی در باز پخش به دلیل محدودیت زمانی این اتفاق می‌افتد. گاهی هم یک برنامه در زمان پخش خود اعتراض برخی را در پی داشته به همین جهت آن قسمت را در بازپخش حذف می‌کنیم.

* قشر جوان با موضوعات فرهنگی ارتباط خوبی دارد خصوصا در زمینه موسیقی، تصور نمی‌کنید خلاء وجود یک برنامه تولیدی ثابت در این حوزه دیده می‌شود؟ مخصوصا که شبکه‌های ماهواره‌ای به این موضوع توجه ویژه‌ای دارند که سبب جذب مخاطبی اندوهی توسط آن‌ها شده است؟
ما در رسانه قانونی لازم اجرا داریم مبنی بر اینکه به هیچ وجه به دنبال ترویج موسیقی نیستیم. در رسانه به موسیقی به شکل یک ابزار کمک کننده نگاه می‌شود. صرف موسیقی به معنای خاص خودش برای ما موضوعیت ندارد و نه تنها به دنبال تهیه آن نیسیتم بلکه از قرار گرفتن آیتم‌های این چنینی در لابه لای برنامه‌ها نیز پرهیز می‌کنیم.

* چرا؟
زیرا رسانه نباید تنها به میل مخاطب توجه کند باید به منفعت مخاطب هم توجه داشته باشد.

* کار شما نوعی مخفی کاری نیست که سبب گرایش بیشتر مخاطبان به موسیقی می‌شود؟
این مباحث به شکل مطلق نیست ما قرار نیست تا جایی که شبکه‌های ماهواره‌ای پیش می‌روند پیش رویم.

*البته هم اکنون از موسیقی در روی تصاویر طبیعت، فیلم‌ها، تیتراژ‌ها و.. استفاده می‌شود؟
از تمامی این موارد تنها به شکل ابزاری استفاده می‌شود و تنها به تدوین بهتر مفاهیم برای مخاطب استفاده می‌کنیم به هیچ وجه به ترویج موسیقی توجه نداریم.

* فرهنگ موسیقی ایران نسبت به سه دهه گذشته نزول زیادی پیدا کرده است؟
این قضیه رو قبول ندارم فرهنگ موسیقی سنتی ایران بین سایر کشور‌ها پیشرفته‌است. در موسیقی پاک و سالم ما پیشرو هستیم.

* در صحبت‌های شما یکی از دغدغه‌های شبکه سه جذب مخاطبان جوان بیان شد، موسیقی با دارا بودن ویژگی شور انگیزی برای این طیف جذاب است، زمانی که به ترویج آن توجه ندارید چگونه شعار مبنی بر جذب مخاطبان جوان می‌دهید؟
با وجود همه این مسائل مخاطبان جذب شبکه سه شده‌اند.

* البته این مورد به صورت گزیده است بدین شکل که شاید در تایم استراحت خود تنها ساعتی را اختصاص به دیدن برنامه‌های چالشی این شبکه دهند و مخاطب همراهی در برنامه‌های این شبکه نیستند؟
اگر یک نفر بگوید که به نا‌محرم نگاه نمی‌کند چون از این کار بدش می‌آید انسان بیماری است. قرار نیست ما بگوییم موسیقی بد است و ما از آن پرهیز می‌کنیم. ما محدودیت‌های دینی داریم در این دنیا بنده زندگی می‌کند نه آزاده، باید بپذیریم که خیلی از مجالس طرب با لذت‌های دنیای همراه است قرار نیست ما آزاد باشیم و هر لذتی را که می‌خواهیم ببریم این مورد هم از جمله لذت‌های است که خدواند اجازه آن را نداده‌است و ما از آن پرهیز می‌کنیم.

* در هیچ یک از برنامه‌ها حتی پرداخت کوچکی نیز به این موضوع نداشتید؟
در برنامه‌های گفت‌و‌گو محور در این رابطه بحث‌های داشتیم. البته ایجاد برنامه‌ای برای تحلیل موسیقی‌های فاخر را در نظر داریم تا فن موسیقی را به شکل حرفه‌ای شدن در حد استفاده ابزاری ارائه دهیم.
البته صدا و سیما در این زمینه بین سایر کشور‌ها حرفه‌ای است. اما ایجاد برنامه‌ای مثل «هفت» در سیما برای نقد و بررسی موسیقی در حال حاضر نوعی ترویج این هنر محسوب می‌شود اگر زمانی طراحی به گونه‌ای شود که مشمول این حکم نشود منعی برای پخش آن نداریم.

* البته در سایر برنامه‌های تلویزیون خصوصا در برنامه‌های کودک از موسیقی و گاهی حرکات موزون استفاده می‌شود، در این موارد دچار مشکل نمی‌شویم؟
هر برنامه و شبکه اقتضائات خاص خود دارد، ممکن است پخش یک آهنگ در برنامه‌ای خاص شرعا و قانونا اشکال داشته باشد اما‌‌ همان آهنگ در برنامه‌ای دیگر اشکال نداشته باشد. پیام‌های دریافتی از برنامه‌ها متفاوت است.

* پس قانون واضحی وجود ندارد؟
ما پایبند به دین هستیم تا جایی که سنت‌های ما دین را زیر پا نگذارد از آن استفاده می‌کنیم. هیچ علاقه‌ای نداریم که بگوییم به سنت‌ها پایبند هستیم اگر موسیقی سنتی ما با دین مغایر باشد آن را کنار می‌گذاریم و حتی گاهی هم بر ضد آن تولید برنامه می‌کنیم.

* برنامه چالشی با عنوان «هفت» در حوزه سینما به نقد و تحلیل آثار سینمایی می‌پردازد اما شاهد هستیم که تلویزیون اقدامی در جهت تهیه و پخش فیلم‌های سینمایی در سیما انجام نمی‌دهد و حاضر است فیلم‌های دست سوم کمپانی‌های جهان را به جای فیلم‌های تولید شده در سینما ایران خریداری و برای مخاطبان به نمایش گذارد؟
ما مشتاق به پخش فیلم‌های سینمایی هستیم اما شبکه نمایش خانگی در این زمینه میلی برای همکاری ندارد زیرا تصور می‌کند این فیلم در این شبکه قابلیت فروش بیشتری دارد. درصدی از فیلم‌ها نیز به دلیل کیفیت پایین قابلیت پخش از سیما را دارا نیستند و در پخش دچار افت کیفی می‌شوند و از استانداردهای خاص رسانه بر خوردار نیستند.

* عدم پخش تولیدات سینمایی تنها به دلیل ضعف فنی این فیلم‌ها در پخش است؟
عموما. البته ما تولیداتی در سیما داریم که طبق مولفه‌های خاص ما ساخته شدند اما آن‌ها را پخش نمی‌کنیم.

* چرا در تولید و بخش برنامه‌های ورزشی تنها منحصر به پخش و نقد فوتبال شدید؟
ورزش فوتبال به دلایل خاص خودش در میان مردم اکثر کشور‌ها از جایگاه خاصی برخوردار است اما ما در زمینه ترویج سایر برنامه‌های ورزشی هم اقدام کرده‌ایم، اما به دلیل محدودیت‌های کنداکتور از پخش آن‌ها معذوریم که این کمبود‌ها در شبکه ورزش جبران می‌شود. برخی از ورزش‌ها ذاتا هیجان زیادی دارد که قابلیت پخش از رسانه را دارا نیست ما باید به معنای عام ورزش به مفهوم همگانی توجه کنیم و بر اساس ذائقه و امکانات مردم به پخش برنامه‌های ورزشی بپردازیم.

* پخش آگهی‌های بازرگانی در میان برنامه‌های شبکه سه زیاد است تصور نمی‌کنید این مسئله ذهن مخاطب را اذیت می‌کند؟
بله کاملا.

* پس چرا این اتفاق می‌افتد؟
بیشتر از اینکه مخاطب از این قضیه ناراحت شود. عوامل تولید فیلم و ما ناراحت می‌شویم. درد دل ما حذف این مبحث است اما زمانی که ما مجبور هستیم هزینه‌های شبکه را تامین کنیم ناگزیر به استفاده از آن هسیتم. البته پول تهیه شده از این آگهی‌های بازرگانی به حساب دولت ریخته می‌شود. اما ما موظف هستیم بخشی از هزینه‌های شبکه را بدین طریق تامین کنیم.

* هزینه را می‌توان به شکل‌های دیگر هم تامین کرد، با فروش برنامه‌های داخلی به سایر شبکه‌های خارجی بخشی از این هزینه‌ها تامین شود، البته فروش خارجی سازمان در این زمینه پیگیر است اما مشکل موجود ناشی از زمانی است که مدیران تلویزیون در دیدار با همتاهای خود در سایر کشور‌ها نسخه‌های از آثار تولید شده در شبکه را به شکل رایگان در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند؟
هدایای که در این مراسم‌ها اهداء می‌شود قابلیت پخش در رسانه‌های آن کشور را دارا نیست.

* البته گاهی این آثار پخش شده است؟
ما هم ناگزیر از این مبحث نیستم در رسانه ما هم گاهی این چنین آثاری پخش می‌شود. سایر شبکه‌ها برخی از برنامه‌های تولیدی ما را از طریق شبکه‌های جهانی پخش می‌کنند و گا‌ها به ما هم می‌فروشند.

* شما مگر قانون کپی رایت را رعایت می‌کنید؟
خیر. اما باید توجه داشته باشید که از طریق رسانه فرهنگی ترویج می‌شود برای ترویج فرهنگ ما حاضر به فرستادن انسان هستیم، فیلم که جای خود دارد.

* ترویج فرهنگ مسئله مهمی است آیا در زمینه ترویج فرهنگ برنامه سازی داشتید؟
سلایق مردم کشور خودمان بیشتر مد نظر ما است اما زمانی می‌توانیم با اهداء یک فیلم بر فرهنگ آن‌ها اثر گذاریم از انجام این کار امتناع نداریم.
البته در این زمینه محدودیت‌های داریم که در این زمینه طرحی به معاونت سیما دادیم تا برنامه‌های روز را در قالب فایل‌های تصویری به شکل رایگان در اختیار مردم گذاریم و از یک برنامه تولید به شکل باید استفاده کنیم. سازمان در زمینه استفاده از برنامه‌های خود ضعف دارد.

*در جای اشاره داشتید آغوش رسانه برای ایرانیان داخل و خارج باز است، سال گذشته صحبت‌های مبنی بر حضور «حبیب خواننده» در ایران مطرح شد، یعنی اگر ایشون به کشور بازگردند شما اجازه کار در سیما به او می‌دهید؟

بله به شرطی که آدم شود.خیلی از افرادی که در برنامه «هفت» شرکت می‌کنند ما با سابقه فعالیت‌های آن‌ها پیش از انقلاب آشنا هستیم اما چون تغییر کردند آن‌ها را پذیرفتیم. البته حضور برخی در رسانه برای نشان دادن چهره و شکل واقعی آن‌ها موثر است.

نوشته شده توسط (artinews)  | لینک ثابت |

دكتر دارابي خبر داد:افتتاح شبکه فيلم و سريال پاييز 90 دوشنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۹۰ 17:46
دكتر دارابي خبر داد:
افتتاح شبکه فيلم و سريال پاييز 90
 معاون رئیس سازمان صدا و سیما در امور سیما از افتتاح شبکه فیلم و سریال در پاییز امسال خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاين به نقل از روابط عمومی سیما، دکتر علی دارابی که در مراسم نقد، بررسی و تجلیل از مجموعه های تلویزیونی ماه مبارک رمضان سخن می گفت، افزود : شبکه های ورزش و پویانمایی سیما نیز تا پایان سال جاری راه اندازی می شود.

وي گفت: موافقت نامه هایی با کشورهای اسلامی برای مبادله تولیدات تلویزیونی امضاء شده و در آینده نیز خواهد شد و صدا و سیمای جمهوری اسلامی تولیدات پاک و سازنده خود را به کشورهای اسلامی ارائه می کند.

معاون سیمای رئیس سازمان صدا و سیما در ادامه دو برابر کردن تولیدات نمایشی، تنوع عوامل تولید و فراهم کردن شرایط برای حضور استعدادهای جوان را از راهبردهای مهم سیما توصیف کرد و گفت : با توجه به همین استراتژی از ابتدای مدیریت مهندس ضرغامی در مقام ریاست سازمان صدا و سیما برای بیش از 9000 هزار نفر در حوزه تولید مجموعه های نمایشی اشتغال زایی شده است.

دکتر دارابی با تاکید بر حمایت همه جانبه رسانه ملی از تولیدات داخلی گفت: تولیدات داخلی علاوه بر ایجاد عرصه رقابت برای هنرمندان به ویژه نسل جوان، از خروج ارز جلوگیری می کند و علاوه بر آن، با توجه به قرابت آثار هنری داخلی با ارزش ها و فرهنگ مردم ایران اسلامی بیشتر مورد استقبال جامعه قرار می گیرد.

در این نشست دکتر دارابی با بر شمردن نقاط قوت و ضعف مجموعه های نمایشی ماه مبارک رمضان و شنیدن دیدگاه های عوامل این مجموعه های تلویزیونی راهکارها و پیشنهادات را برای تولید آثار تلویزیونی ارائه کرد.

در پایان این نشست از تهیه کنندگان ، کارگردانان و نویسندگان مجموعه های تلویزیونی ماه مبارک رمضان قدردانی شد.

نوشته شده توسط (artinews)  | لینک ثابت |

شبكه‌هاي جديد در راهند یکشنبه بیست و هفتم شهریور ۱۳۹۰ 21:41
گروه راديو و تلويزيون
ضرغامي :
شبكه‌هاي جديد در راهند
رئیس سازمان صدا وسیما با اشاره به تنوع شبکه‌ها و کیفیت بالای تصویر دریافتی با گیرنده‌های دیجیتالی گفت: شبکه‌های جدیدی در راهند که فقط از طریق سیستم دیجیتالی در کشور قابل دریافت هستند.
تقدير از برنامه‌هاي برگزيده سيما در رمضان 90
در مراسمی با حضور معاون سیما ، حجج الاسلام و المسلمین سید احمد خاتمی و قرائتی و جمعی از مدیران ارشد سازمان صدا و سیما برنامه های برگزیده در بخش های مستند، غیرنمایشی، گفتگو محور، ترکیبی ویژه تلاوت قرآن کریم، سحرگاهی و ویژه افطار معرفی و از عوامل آن تجلیل شد.
معاون صدا تاكيد كرد:
نقش رسانه ملي در ترويج زبان فارسي
معاون رییس سازمان صدا و سیما در امور صدا گفت: رسانه ملی در ترویج زبان فارسی هم به عنوان زبان معیار کشورهای فارسی زبان و هم به عنوان زبان دوم اسلام، رسالت مهمی دارد.
نگاهي شاعرانه به جاذبه هاي طبيعي چهارمحال و بختياري
توليد مستند بر بلنداي بام ايران در سيماي جهان بين
مستند تلويزيوني «بر بلنداي بام ايران» در شبكه استاني سيماي «جهان بين» توليد مي شود.
مستند مردان خدا برترين مستند ماه رمضان شد
مستند «مردان خدا»، ویژه برنامه شبکه چهار در ایام ماه مبارک رمضان به عنوان بهترین مستند رمضانی سیما از نگاه مخاطب امروز در مراسمی جایزه می‌گیرد.
با مضمون عاشورايي
شيخ طادي سفر اسماعيل را جلوي دوربين مي‌برد
فیلمنامه فیلم سینمایی «سفر اسماعیل» (نام موقت) با مضمون عاشورایی در ژانر کودک و نوجوان توسط پرویز شیخ‌طادی بازنویسی میشود و تا ماه آینده فیلمنامه به صورت کامل آماده خواهد شد.

نوشته شده توسط (artinews)  | لینک ثابت |

گروه راديو و تلويزيون شنبه بیست و ششم شهریور ۱۳۹۰ 20:42
گروه راديو و تلويزيون
انعکاس پيام بيداري اسلامي در شبکه هاي راديويي
شبکه های رادیویی جمهوری اسلامی، پیام بیداری جهان اسلام را به گوش مسلمانان آزادیخواه می رسانند.
براي هفته‌ دفاع مقدس،
«بابا نظر» نمايش راديويي شد
رضا عمرانی نمایش "بابانظر" را در مرکز هنرهای نمایشی رادیو، ویژه هفته دفاع مقدس کارگردانی کرد.
فيلم هاي سينما مهتاب در شبكه دو
فيلم هاي آلكاتراز جديد، بازگشت قهرمان، بدنبال سرنوشت، راه شيري، سي هزار فرسنگ زير دريا، پدر دانشجو و غريبه اي در مه» هفته جاري در قالب سينما مهتاب روي آنتن خواهند رفت.
فيلم هاي سينما آفتاب در شبكه دو
فيلم هاي جومانجي، نهنگ سفيد، برادر كوچك، صبح روز بعد، خمره، قله دنيا و خوابهاي دنباله دار هفته جاري در قالب سينما آفتاب از شبكه دو روي آنتن مي روند.
درمرکز چهارمحال و بختياري توليد شد
مجموعه عروسكي دهکده مهرباني
مجموعه عروسكي " دهکده مهربانی " از تولیدات شبکه استانی جهان بین (سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری ) در 26 قسمت 20 دقیقه ای در طبقه ب و با ساختار عروسکی است که کلیه مراحل تولید و تدوین آن به پایان رسیده و آماده پخش می‌باشد.
بهرام عظيمي خبر داد
توليد انيميشن با موضوع «جهاد اقتصادي»
بهرام عظيمي، هنرمند كارتونيست از ساخت انيميشن 10 قسمتي «جهاد اقتصادي» و «همت مضاعف، كار مضاعف» خبر داد.
نوشته شده توسط (artinews)  | لینک ثابت |

مديركل صداوسيماي سمنان به ايسنا خبر داد:
پخش زنده بازي‌هاي خانگي استيل آذين از شبكه‌ استاني

سرويس: تلويزيون و راديو
1390/06/25
09-16-2011
11:44:12
9006-16062: كد خبر

عكس آرشيوي استخبرگزاري دانشجويان ايران - سمنان
سرويس: تلويزيون و راديو

مديركل صداوسيماي استان سمنان از پخش زنده‌ي تمامي بازي‌هاي خانگي استيل آذين از شبكه استاني سمنان خبر داد.

رمضان‌علي شريفي‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس تلويزيون خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه سمنان، ضمن اعلام اين خبر افزود: تمامي بازي‌هاي تيم فوتبال استيل آذين به طور مستقيم و زنده، هم از طريق برنامه‌هاي راديويي و هم از طريق سيماي استاني پخش مي‌شود.

مدير كل صداوسيماي استان خاطرنشان كرد: گزيده‌اي از بازي‌هاي اين تيم ضبط و جهت پخش از شبكه‌هاي سراسري نيز ارسال خواهد شد.

وي درباره‌ي پخش بازي‌هاي خارج از خانه‌ي اين تيم نيز گفت: چنانچه مشكل فني وجود نداشته باشد، فيلم بازي‌هاي خارج از خانه استيل آذين از طريق صداوسيماي مراكز استان‌هاي ميزبان، تهيه و از شبكه استاني سمنان پخش خواهد شد.

شريفي‌فر ضمن اعلام حمايت از تيم‌هاي ورزشي استان، گفت: صداوسيماي استان با هدف اميدآفريني، ايجاد شور و نشاط در بين جوانان و توسعه‌ي ورزش، با پخش بازي‌ها از تيم‌هاي استان سمنان حمايت خواهد كرد.

وي در ادامه با بيان اينكه صداوسيماي استان به تمامي رشته‌هاي ورزشي بها خواهد داد، اظهار كرد: صداو سيماي استان به همه رشته‌هاي ورزشي و تيم‌هاي مختلف كه در سطح ليگ‌هاي كشوري و برتر رقابت مي‌كنند، توجه ويژه خواهد داشت.

انتهاي پيام

نوشته شده توسط (artinews)  | لینک ثابت |

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: تلويزيون و راديو

معاون سيما از افتتاح شبکه فيلم و سريال در پاييز امسال خبر داد.

به گزارش سرويس تلويزيون ايسنا، دکتر علي دارابي که در مراسم نقد، بررسي و تجليل از مجموعه‌هاي تلويزيوني ماه مبارک رمضان سخن مي‌گفت، افزود: شبکه هاي ورزش و پويانمايي سيما نيز تا پايان سال جاري راه‌اندازي مي‌شود.

معاون سيما گفت: موافقت نامه‌هايي با کشورهاي اسلامي براي مبادله‌ي توليدات تلويزيوني امضاء شده و در آينده نيز خواهد شد و صداوسيماي جمهوري اسلامي توليدات پاک و سازنده خود را به کشورهاي اسلامي ارائه مي کند.

معاون سيما در ادامه دو برابر کردن توليدات نمايشي، تنوع عوامل توليد و فراهم کردن شرايط براي حضور استعدادهاي جوان را از راهبردهاي مهم سيما توصيف کرد و گفت: با توجه به همين استراتژي از ابتداي مديريت مهندس ضرغامي در مقام رياست سازمان صدا و سيما، براي بيش از 9000 هزار نفر در حوزه توليد مجموعه‌هاي نمايشي اشتغال‌زايي شده است.

دکتر دارابي با تاکيد بر حمايت همه جانبه رسانه ملي از توليدات داخلي، گفت: توليدات داخلي علاوه بر ايجاد عرصه رقابت براي هنرمندان به ويژه نسل جوان، از خروج ارز جلوگيري مي‌کند و علاوه بر آن، با توجه به قرابت آثار هنري داخلي با ارزش ها و فرهنگ مردم ايران اسلامي بيشتر مورد استقبال جامعه قرار مي گيرد.

در اين نشست دکتر دارابي با بر شمردن نقاط قوت و ضعف مجموعه هاي نمايشي ماه مبارک رمضان و شنيدن ديدگاه‌هاي عوامل اين مجموعه‌هاي تلويزيوني، راهکارها و پيشنهادات را براي توليد آثار تلويزيوني ارائه کرد.

در پايان اين نشست از تهيه کنندگان، کارگردانان و نويسندگان مجموعه هاي تلويزيوني ماه مبارک رمضان قدرداني شد.


نوشته شده توسط (artinews)  | لینک ثابت |


 

 


پدر مرحومه صدیقه جهانگیری

 

مراسم تشیع پیکر صدیقه جهانگیریمراسم تشیع پیکر صدیقه جهانگیریمحمد خسروی همسر صدیقه جهانگیری در حالی که دخترش را در آغوش داردتشیع پیکر صدیقه جهانگیری از جلوی صدا و سیمای مرکز خلیج فارسمحمد خسروی همسر صدیقه جهانگیری و دخترشعمه صدیقه جهانگیری جلوی غسالخانه باغوعلیرضا جهانگیری برادر صدیقه جهانگیریمادر صدیقه جهانگیریتشیع پیکر صدیقه جهانگیریآخرین فرزند صدیقه جهانگیریمراسم تشیع پیکر صدیقه جهانگیریصدیقه جهانگیری در قطعه مفاخر کنار مفاخر دیگر استان به خاک سپرده شدوداع محمد خسروی با همسرشخاکسپاری صدیقه جهانگیریبهت مادر صدیقه جهانگیری بعد از خاکسپاری و تمام.

 

برای شادی روحش صلوات و فاتحه ای بفرستیم...

با تشکر از وبلاگ "مجید جمشیدی" که زحمت این کار را کشیدند.

منبع:وبلاگ اخبار ماهواره های ایران -باتشکر

نوشته شده توسط (artinews)  | لینک ثابت |

گزارش فیلم‌های سینمایی آخر هفته تلویزیون (24 و 25 شهریور) پنجشنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۰ 22:34
به گزارش روابط عمومی سیما، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «عجیب تر از داستان»، «خلبان نوجوان»، «پدرخوانده 2»، «شمارش معکوس»، «شمال و جنوب 2»، «چارلی و کارخانه شکلات سازی»، «پل ماریان»، «رهایی از زمین»، «پاتوق»، «شمشمیر ناامیدی»، «بازرس مورس»، «برادرم بروس لی»، «یک مرد یک ترن»، «بوفالوی سفید»، «داستان جنایت»، «باریا»، «محاکمه» ،«ویلی گنجشکه»، «بیگانه در مقابل شکارچی 2»، «اسب وحشی»، «برج مراقبت» و «آسو» پنجشنبه و جمعه 24 و 25 شهریورماه از شبکه‌های یک، دو، سه، چهار، تهران و شما پخش میشود.

شبکه یک سیما:

فیلم سینمایی «عجیب تر از داستان» پنجشنبه 24 شهریورماه ساعت 16 از شبکه یک سیما روی آنتن میرود.
فیلم زندگی روزمره مامور مالیات جوانی به نام «هارلد کریک» است که در جریان زندگی روزمره و همیشگی خود با راوی داستان زندگی‌اش که صدای یک نویسنده است، درگیر می‌شود. صدای نویسنده از ابتدا داستان زندگی هارولد را برای بینندگان توصیف می‌کند و هارولد که صدای او را به صورت زمزمه‌های درونی در ذهن خودش می‌شنود، به منظور کشف هویت این راوی درونی به روانشناس مراجعه می‌کند.
ویل فرل، داستین هافمن و اما تامپسون در فیلم سینمایی «عجیب‌تر از داستان» به کارگردانی مارک فورستر محصول سال 2006 کشور آمریکا بازی کرده‌اند.
****************************
فیلم سینمایی «خلبان نوجوان» به کارگردانی جیمز بکت، پنجشنبه 24 شهریورماه ساعت 22 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان فیلم آمده: گروهی از شاگردان یک مدرسه در راه رفتن به اردو به همراه مدیر و مربی موسیقی خود سوار یک هواپیما می‌شوند. در میانه راه عده‌ای خلافکار که فردی را گروگان گرفته‌اند، کنترل اوضاع را به دست می‌گیرند. کاپیتان و خدمه هواپیما مجبور به ترک کابین خود می‌شوند و هواپیما با به حالت سقوط قرار می‌گیرد.
فیلم سینمایی «خلبان نوجوان» با بازی ورونیکا آلیسون و تان آیرز محصول کشور آمریکا در سال 2005 ساخته شده است.
****************************
فیلم سینمایی «پدرخوانده 2» به کارگردانی فرانسیس فورد کاپولا، ساعت 50 دقیقه بامداد روز جمعه 25 شهریورماه از شبکه یک سیما پخش میشود.
پدرخوانده دو در ادامه پدرخوانده یک ساخته شده و داستان به طور موازی و به صورت فلاش بک‌های متعدد زندگی مایکل کورلئونه با بازی آل پاچینو و رابرت دنیرو، قبل از انقلاب کوبا و زندگی ویتور کورلئونه جوان، مهاجرت او از سیسیل ایتالیا به آمریکا و چگونگی رسیدن به قدرت را نشان می‌دهد و این که میکل چگونه در دادگاه به دفاع ازخود در مقابل اتهامات می‌پردازد.
فیلم سینمایی «پدرخوانده 2» محصول سال 1974کشور آمریکا است.
****************************
فیلم تلویزیونی «شمارش معکوس» به کارگردانی اکبر حر جمعه 25 شهریورماه ساعت 16 از شبکه یک پخش میشود.
در خلاصه داستان فیلم خواهید دید: در زمان جنگ تحمیلی به یک گردان غواص ماموریت داده می‌شود، ضمن نفوذ به جزیره‌های عراق ـ ام الرصاص و ماهی، نقطه مشکوکی را در آن جا شناسایی کنند که در واقع مخفی گاه مهمات شیمیایی عراق است. با سرگرم کردن عراقی‌ها پیش قراولان فتح فاو وارد منطقه می‌شوند و حمله وسیعی را آغازمی کنند.
حسن عباسی، محمد برسوزیان و شهرزاد صفوی درفیلم تلویزیونی «شمارش معکوس» بازی کرده‌اند.

شبکه دو سیما:

فیلم سینمایی «شمال و جنوب 2» ساعت 30 دقیقه بامداد روز پنجشنبه 24 شهریورماه از شبکه دو سیما پخش میشود.
در خلاصه داستان فیلم آمده: بسی که دختر نیکلاس است در اثر پنبه‌های معلق در هوای آلوده کارخانه ها به بیماری ریوی مبتلا شده است و مدام سرفه می‌کند. مادر مارگارت نیز مریض شده است و مدام دلش به هوای دیدن پسرش پر می‌زند. «فردریک» برادر مارگارت، جوانی است که قبلاً عضو نیروی دریایی انگلیس بوده است. او برای دفاع از جان ملوانان یک کشتی در برابر زورگویی‌ها و بی‌عدالتی‌های یک سرهنگ خودی می‌ایستد و در نهایت او را با قایقی در دل دریا رها میکند. این حرکت از سوی دادگاه نظامی به عنوان یک شورش تلقی می‌شود و سخت‌ترین مجازات‌ها را در پی دارد. لذا فردریک سال‌هاست که به اسپانیا فرار کرده است و در آنجا زندگی میکند.
فیلم سینمایی «شمال و جنوب 2» به کارگردانی بریان پرسیوال و تهیه کنندگی کیت بارتلت محصول سال 2004 انگلستان است.
****************************
فیلم سینمایی «چارلی و کارخانه شکلات سازی» محصول سال 2005 کشوهای آمریکا و انگلستان، به کارگردانی تیم بورتن و تهیه کنندگی برد گری، پنجشنبه 24 شهریورماه ساعت 14:30 بر روی آنتن شبکه دو سیما میرود.
داستان این فیلم با زندگي پسربچه‌اي آغاز مي‌شود به نام چارلي باکت با پدر و مادرش آقا و خانم باکت و دو پدربزرگ و دو مادربزرگش، جو، جوزفين، جرج و جرجينا زندگي مي‌کند. يکي از روياهاي به ظاهر دست نيافتني چارلي در زندگي اين است که وارد کارخانه تعطيل شده وونکا شود و ببيند آنجا چه خبر است. ويلي وونکا، غول شکلات دنياست، ولي به عللي سال‌هاست که کارخانه‌اش را تعطيل کرده است، ولي بعد از سال‌ها تصميم مي‌گيرد در کارخانه را باز کند. اما تنها به پنج کودک اجازه مي‌دهد که در کارخانه‌اش گردش کنند.
*********************************
ساعت 30 دقیقه بامداد روز جمعه 25 شهریورماه فیلم سینمایی «پل ماریان» به کارگردانی وبکه وون کارولسفلد نیا و تهیه کنندگی جولیا سرنی محصول سال 2002 کشور کانادا از شبکه دو سیما پخش میشود.
در این فیلم خواهید دید: اگنِس، ترِزا و لوئیس سه خواهر هستند که با مادرشان زندگی می‌کنند. اگنس چند وقتی است برای کار به شهر دیگری رفته و از مادر و دو خواهرش جدا شده است. در این اثنا مادر به علت بیماری روانه بیمارستان می‌شود. پس از مرخص شدن از بیمارستان و بازگشتن به خانه، ترِزا و لوئیس پرستاری او را بر عهده می‌گیرند. در این میان اگنِس برای عیادت و اطلاع از حالِ مادر، به دو خواهرش ملحق می‌شود. وی به علت جدایی از خانواده و دوری از مادر در حال حاضر بیشتر نگران است و زمان بیشتری را برای بودن با او صرف میکند.
*********************************
فیلم تلویزیونی «رهایی از زمین» به کارگردانی محمد قاسمی و تهیه کنندگی قاسم اموری جمعه 25 شهریورماه ساعت 17:30 دقیقه از شبکه دو سیما پخش میشود.
در این فیلم با بازی مهتاج نجومی، مالک سراج، رامسین کبریتی و سوگل طهماسبی خواهید دید: حمید نوجوان 13-14 ساله‌ای است که به همراه پدرش زندگی می‌کند. وی سالها قبل مادرش را که از دوران دفاع مقدس شیمیایی شده و اثرات آن مدت‌ها با وی بوده را از دست داده است. پدرش در استادیوم ورزشی مشغول به کاراست. در این میان مادربزرگش به همراه عموی حمید که با شروع جنگ تحمیلی ایران را ترک کرده‌اند، برای فروش مال و اموالشان برگشته و قصد دارند حمید و پدرش را نیز با خود ببرند.
****************************
فیلم تلویزیونی «پاتوق» به کارگردانی جواد مزد آبادی و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی جمعه 25 شهریورماه ساعت 23 از شبکه دو سیما روی آنتن میرود.
در خلاصه داستان فیلم با بازی رامین راستا و سولماز غنی آمده: پسری به نام مجید سرپرستی خانواده‌اش را برعهده دارد. او برای امرار معاش خانواده به همراه دو نفر مبلغ چهل میلیون تومان را به سرقت می‌برد. مجید برای فرار از دست پلیس به همراه کیف پول وارد امامزاده‌ای می‌شود و از متولی آنجا کمک می‌خواهد و کیف را نزد وی به امانت می‌گذارد. دو همدست مجید برای گرفتن سهم خود با او قرارمی گذارند، اما وقتی با بی توجهی او مواجه می‌شوند خواهرزاده‌اش را می‌ربایند.

شبکه سه سیما:

فیلم سینمایی «شمشیرنا امیدی» به کارگردانی هیدیوکی هیرایاما و با بازی اتسوشی تویوکووا و جیزورو ایکواکی محصول سال 2010 کشور ژاپن، پنجشنبه 24 شهریورماه ساعت 11:30 دقیقه از شبکه سه سیما بازپخش خواهد شد.
****************************
فیلم سینمایی «بازرس مورس (دنیای خاموش نیکلاس)» به کارگردانی هربرت وبس، محصول مشترک کشورهای انگلستان و آمریکا، پنجشنبه 24 شهریورماه ساعت 17 از شبکه سه سیما پخش میشود.
داستان فیلم با بازی جوهان توان و کوین وانلی ازاین قراراست که: کوئین از بدو تاسیس سندیکا به افراد آن شک می‌کند و همین باعث مرگ مشکوک وی می‌شود. کوئین کم شنوا بوده و مورس برای پیدا کردن قاتل و علت مرگ وی تحقیق می‌کند و به سرنخ هولناکی دست می‌یابد.
****************************
فیلم سینمایی «برادرم بروس لی» پنجشنبه 24 شهریورماه ساعت 20 روی آنتن شبکه سه سیما خواهد رفت.
فیلم سینمایی «برادرم بروس لی» داستانی برگرفته از حقایق بروس لی بازیگر هنگ کنگی است. این داستان از زبان رابرت لی برادر کوچکتر بروس لی و نیز خانم فیبی لی خواهر وی روایت می‌گردد. داستان از سال 1940 زمان تولد بروس لی از هنگ کنگ به قصد آمریکا را بیان می‌کند. فیلم علاوه بر بیان روابط خانوادگی به اشغال هنگ کنگ توسط ژاپن و نیز سلطه استعماری انگلستان بر مردم و کشور هنگ کنگ را بیان می‌کند.
تونی لیونگ فا وایراف راحمان در فیلم سینمایی «برادرم بروس لی» به کارگردانی مانفرد وونگ محصول سال 2010 کشورهای هنگ کنگ و چین بازی کرده‌اند.
****************************
فیلم سینمایی «یک مرد و یک ترن» به کارگردانی رابت الدریچ پنجشنبه 24 شهریورماه ساعت 23:30 دقیقه روی آنتن شبکه سه سیما میرود.
در خلاصه داستان فیلم سینمایی «یک مرد و یک ترن» آمده: در سال 1933 که آمریکا در اوج بحران سرتاسری دست و پا می‌زد. گروهی از مردان سخت کوش و پر تلاش مجبور بودند شهر به شهر درنهایت سختی به دنبال کاری هستند تا شکم خانواده خود را با خشکه نانی ناچیز سیر کنند.
لی ماروین و ارنست برگنین در فیلم سینمایی «یک مرد و یک ترن» محصول سال 1973 کشور آمریکا بازی کرده‌اند.
****************************
فیلم سینمایی «بوفالوی سفید» به کارگردانی جی. لی توماسون و با بازی چارلز برونسون و جک واردن جمعه 25 شهریورماه ساعت 11:30 دقیقه از شبکه سه سیما بازپخش میشود.
****************************
فیلم سینمایی «داستان جنایت» محصول سال 1993 کشور هنگ کنگ به کارگردانی کیرک وونگ جمعه 25 شهریورماه ساعت 14:45 دقیقه از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان فیلم با بازی جکی چان و کنت چنگ آمده: افراد تبهکار یک فرد میلیونر را که تحت حفاظت پلیس نیز قرار داشت را به گروگان می‌گیرند. جکی چان قهرمان داستان وارد ماجرا می‌شود. بعد از تعقیب و گریز زیاد فرار می‌کنند. افراد تبهکار که سرپرستی آنها را نیز یک افسر پلیس به عهده دارد. به خانواده آن شخص تلفن می‌کنند و قصد اخاذی را دارند.

شبکه چهار سیما:

فیلم سینمایی «باریا» به کارگردانی جوزپه تورناتوره، پنجشنبه 24 شهریورماه ساعت 15:30 دقیقه با بازی فرانچسکو سیانا و مارگاریت مید از شبکه چهارسیما بازپخش میشود.
****************************
فیلم سینمایی «محاکمه» به کارگردانی گری ویلر محصول سال 2010 آمریکا جمعه 25 شهریورماه ساعت20:30 دقیقه در قالب برنامه «سینما 4» از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.
داستان فیلم سینمایی «محاکمه» در مورد مردی است که همه چیز خود را طی حادثه‌ای از دست داده و اکنون به دنبال کشف واقعیات است.

شبکه تهران:

پنجشنبه 24 شهریورماه ساعت 13:30 دقیقه انیمیشن «ویلی گنجشکه» به کارگردانی جوزف گیمز محصول سال 1989 کشور مجارستان درقالب برنامه «تماشاخانه» از شبکه تهران پخش میشود.
در خلاصه داستان انیمیشن آمده: ویلی پسربچه‌ای تنبل است که خود را به بیماری زده و بدین طریق تلاش می‌کند به مدرسه نرود تا از حل تمرین‌های ریاضی راحت شود. پیرزنی که در پارک نشسته و ویلی قصد دارد با تفنگش گنجشک‌ها را شکار کند، او را دیده و سعی می‌کند به او کمک کرده تا اعتماد به نفسش را به دست آورده و بتواند در کارهایش موفق شود.
****************************
ساعت 30 دقیقه بامداد روز جمعه 25 شهریورماه فیلم سینمایی «بیگانه درمقابل شکارچی 2» به کارگردانی پل دبلیو. اس. اندرسون، محصول سال 2004 کشورهای آمریکا، چکسلواکی انگلیس و آلمان از شبکه تهران بازپخش میشود.
****************************
فیلم سینمایی «اسب وحشی» به کارگردانی کریک کلاید جمعه 25 شهریورماه ساعت 13:30 دقیقه از شبکه تهران پخش خواهد شد.
داستان فیلم از این قرار است که: هانا دختر نوجوانی است که به تازگی مادرش را از دست داده و پدرش برای تغییر روحیه اش او را به مزرعه یکی از دوستان قدیمی همسرش می‌برد تا یک ماه از تابستان را در آنجا به عکاسی از اسب‌های وحشی بگذراند.
فیلم سینمایی «اسب وحشی» محصول سال 2009 کشور آمریکا با بازی فرد وارد، میرندا کاسگروو، دنیل چا چون و کوربین آل رد ساخته شده است.

شبکه شما:

فیلم تلویزیونی «برج مراقبت»، پنجشنبه 24 شهریورماه ساعت 23:45 دقیقه از شبکه شما پخش میشود.
در این فیلم خواهید دید: بهرام ناصری کنترل‌گر برج مراقبت فرودگاه کیش به خاطر بعضی از مشکلات خانوادگی که با همسرش لاله دانش دارد، به شدت درگیری ذهنی پیدا کرده است. او در محل کار خود با فرمانی اشتباه برای فرود هواپیمایی به باند فرودگاه در حالی که در آن باند هواپیمای دیگری وجود دارد، باعث به وجود آمدن فاجعه‌ای مرگبار میشود، اما با مداخله مسئول برج مراقبت این اشتباه او ختم به خیر میشود.
روناک یوسفی، محمد حاتمی، شهروز ابراهیمی و سیروس نصیری از بازیگران اصلی فیلم تلویزیونی «برج مراقبت» به کارگردانی کاظم معصومی و تهیه کنندگی بهرام قوی بنیه است.
****************************
فیلم تلویزیونی «آسو» به کارگردانی جواد افشاری و تهیه کنندگی بهرام قوی بنیه جمعه 25 شهریورماه ساعت 13:30 دقیقه از شبکه شما پخش میشود.
در خلاصه داستان فیلم آمده: نیروهای عراقی پس از بمباران شیمیایی روستایی کردنشین درصدد نابودی تمام اسناد و مدارک به جا مانده از این جنایتشان هستند. در این میان تعدادی از نیروهای ایرانی به رهبری کاک حیدر که حاوی اسناد و مدارک مهمی از موقعیت نیروهای عراقی و جنایت آنها هستند، سعی در پیدا کردن راهی مناسب جهت رساندن مدارک و اسناد هستند.
سید جواد طاهری، محسن افشار و حسین توشه درفیلم تلویزیونی «آسو» بازی کرده‌اند.

منبع:وبلاگ برون مرزی

نوشته شده توسط (artinews)  | لینک ثابت |

نتیجه نظرسنجی سایت iribnews چهارشنبه بیست و سوم شهریور ۱۳۹۰ 18:13

« سمنان ای ار بی »
 
سایت صدا و سیمای سمنان به چه میزان قابل بهربرداری میباشد؟

1- خیلی ضعیف
.
.
 54رای - 87%
.

2- ضعیف
.
.
 3رای - 4.8%
.

3- متوسط
.
.
 2رای - 3.2%
.

4- خوب
.
.
 2رای - 3.2%
.

5- عالی
.
.
 1رای - 1.6%
.
نوشته شده توسط (artinews)  | لینک ثابت |

شريك سعودي مرداك شبكه خبري راه اندازي مي‌كند چهارشنبه بیست و سوم شهریور ۱۳۹۰ 17:56
برای تاثیرگذاری بر انقلاب‌های منطقه؛
شريك سعودي مرداك شبكه خبري راه اندازي مي‌كند

خبرگزاری فارس: ولید بن طلال شاهزاده سعودی و بزرگترین شریک رابرت مرداک اعلام کرد برای تاثیرگذاری بر انقلاب‌های منطقه یک شبکه خبری 24 ساعته راه اندازی میکند.

خبرگزاری فارس: شريك سعودي مرداك شبكه خبري راه اندازي مي‌كند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ولید بن طلال شاهزاده سعودی مالک مجموعه شبکه‌های روتانا روز گذشته از ایجاد شبکه‌ای جدید با عنوان «العرب» خبر داد و اعلام کرد که این شبکه خبری خواهد بود و حوادثی که این روزها در جهان عرب در حال رخ دادن است را پوشش خواهد داد.
وی در اینباره در کنفرانسی خبری گفت: منطقه خاورمیانه شاهد تغییرات دراماتیکی است که همچنان ادامه دارد و این منطقه آماده دیدن تغییرات بزرگی است.
بن‌طلال افزود: شبکه «العرب» قصد دارد به این تغییرات در منطقه کمک کرده، آنها را دنبال کند و پوشش دهد و هدف آن خدمت به اعراب و کمک به پیشرفت اقتصادی در سایه دمکراسی است.
بنابر این گزارش این شبکه که هنوز مکان استقرار آن تعیین نشده و ممکن است در بیروت، منامه، دوحه، دبی و ابوظبی باشد، 24 ساعته خواهد بود.
ولید بن طلال «جمال خاشقجی» را رئیس این شبکه معرفی کرده و گفت: بودجه این شبکه از طریق تبلیغات بازرگانی تامین خواهد شد.
به گزارش فارس، ورود مجموعه تلویزیونی ولید بن طلال به عرصه خبری که پیش از این نیز اعلام شده بود در میان رقابت‌هایی است که بین خاندان سعودی در عرصه رسانه رخ داده است گو اینکه بن‌طلال پیش از این گفته بود شبکه خبری خود را در رقابت با شبکه‌های خبری العربیه و الجزیره تاسیس خواهد کرد.
در همین حال حضور بزرگترین شریک رابرت مرداک در عرصه خبری به‌ویژه در جریان انقلاب‌های منطقه نشان از نگرانی‌های جریان سعودی ـ صهیونیستی از این انقلاب‌ها دارد.
انتهای پیام/و

نوشته شده توسط (artinews)  | لینک ثابت |

آثار حاتمي‌كيا در هفته دفاع مقدس از راديو نمايش پخش مي‌شود

خبرگزاری فارس: «ابراهیم حاتمی‌کیا» با پخش آثارش در رادیو نمایش موافقت کرد و گزیده‌ای از این آثار در هفته دفاع مقدس از این شبکه رادیویی پخش خواهد شد.

خبرگزاری فارس: آثار حاتمي‌كيا در هفته دفاع مقدس از راديو نمايش پخش مي‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس، با شروع هفته دفاع مقدس، پخش رادیویی آثار سینمایی ابراهیم حاتمی‌کیا در رادیو نمایش آغاز می‌شود.
بنا بر این گزارش، به دلیل استقبال شنوندگان رادیو نمایش به خصوص نابینایان از برنامه فیلم سینمایی رادیو نمایش، ابراهیم حاتمی‌کیا، کارگردان برجسته سینمای ایران با پخش رادیویی آثارش در این برنامه موافقت کرد.
فیلم‌های حاتمی‌کیا در هفته دفاع مقدس با پخش رادیویی فیلم روبان قرمز آغاز خواهد شد.
همچنین این هفته در ادامه پخش آثار سینمایی مجید مجیدی، فیلم سینمایی «به رنگ خدا» روز جمعه ساعت 17 روی موج اف ام، ردیف 5/107 پخش خواهد شد.
شنوندگان می‌توانند انتقادات و پیشنهادات خود را به شماره پیامک 300001075 و شماره تماس 33913366 مطرح کنند.
انتهای پیام/ک

نوشته شده توسط (artinews)  | لینک ثابت |

عصر بيداري" و پوشش خبري نخستين کنفرانس بيداري اسلامي چهارشنبه بیست و سوم شهریور ۱۳۹۰ 17:52
عصر بيداري" و پوشش خبري نخستين کنفرانس بيداري اسلامي
جام جم آنلاين: ویژه برنامه "عصر بیداری" کاری از گروه رویدادها و تحلیل بین الملل شبکه جهانی صدای آشنا، روز شنبه بیست و ششم شهریور به مناسبت آغاز نخستین کنفرانس بیداری اسلامی از این شبکه پخش می شود.

به گزارش جام جم آنلاين به نقل از روابط عمومی و امورمخاطبان شبکه جهانی صدای آشنا، "عصر بیداری" با نگاهی بر خاستگاه نهضت بیداری اسلامی در جهان و بررسی ریشه های این نهضت، به پوشش خبری نخستین کنفرانس بیداری اسلامی که از 26 تا 27 شهریور در تهران پایتخت ایران برگزار می شود، خواهد پرداخت.

علی همایی سردبیر و تهیه کننده، علی وطن خواه نویسنده، مریم آقاجانیان گوینده، در این برنامه با شما همراهند.

"عصر بیداری" را روز شنبه ساعت 09:30 به وقت تهران برابر با ساعت 05:00 به وقت گرینویچ از کانال اروپای شبکه جهانی صدای آشنا بشنوید.

نشانی وب سایت شبکه جهانی صدای آشنا www.sedayeashna.ir

شماره تماس روابط عمومی 22164131 ،

نوشته شده توسط (artinews)  | لینک ثابت |

ساحره متين از دنيا رفت سه شنبه بیست و دوم شهریور ۱۳۹۰ 14:19
ساحره متين از دنيا رفت

خبرگزاری فارس: ساحره متین بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در 76 سالگی درگذشت.

به گزارش خبرگزاری فارس، ساحره متین (شمسی علی‌بابایی) در سال 1314 در تهران متولد شد. در سال 1338 در رشته جامعه شناسی در مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشکده ادبیات پذیرفته شد و در سال 1343 از دانشگاه تهران در رشته جامعه شناسی فارغ التحصیل شد. او در خلال تحصیل در دانشکده در کلاس‌های فن بیان زیر نظر دکتر مهدی فروغ حضور پیدا کرد و کلاس‌های بازیگری را زیر نظر روانشاد آقای علی اصغر گرمسیری، علی نصیریان، عباس جوانمرد و رکن‌الدین خسروی گذراند و در سال 1367-1366 در کلاس های بازیگری حمید سمندریان نیز حضور پیدا کرد.
در سال 1375 از وزارت آموزش و پرورش بازنشسته شد و از سال 1367 تاکنون به فعالیت در تئاتر و سینما و تلویزیون پرداخت.
فیلم‌های «مسافران»، «لیلی با من است»، «بوی پیراهن یوسف»، «آژانس شیشه‌ای» و سریال «مدرسه مادر بزرگ‌ها» از جمله کارهای بازیگری وی بودند.
انتهای پیام/ا

نوشته شده توسط (artinews)  | لینک ثابت |

iribnews سه شنبه بیست و دوم شهریور ۱۳۹۰ 14:16
گروه راديو و تلويزيون
معاون صداي رسانه ملي مطرح كرد
برگزاري مجمعي رسانه‌اي با حضور کشورهاي مستقل
محمد حسین صوفی معاون صدا، در دیدار با «لامبرت منده اومالانگا» وزیر اطلاع رسانی و سخنگوی جمهوری دمکراتیک کنگو و هیأت همراه پیشنهاد برگزاری مجمعی رسانه ای با حضور کشورهای آزاد و مستقل را مطرح کرد.
مدرسه‌اي در جنگل انيميشن شد
داوود حديثي از اتمام ساخت 16 قسمت از انيميشن 3بعدي مدرسه‌اي در جنگل خبر داد و گفت: توليد 10 قسمت ديگر اين انيميشن تا بهار سال 91 به پايان مي‌رسد و براي سال آينده آماده پخش مي‌شود.
انتصاب مديركل جديد صدا و سيماي مركز مهاباد
با حكم عزت‌الله ضرغامي، رئيس سازمان صدا و سيما، ابوالقاسم امان‌اللهي، مديركل صدا و سيماي مركز مهاباد شد.
جمشيد مشايخي پدربزرگ «ستايش» شد
جمشيد مشايخي مقابل دوربين مجموعه تلويزيوني «ستايش» رفت.
كارگردان« شهر دقيانوس» به انتقادها پاسخ داد
كارگردان سريال «شهر دقيانوس» گفت‌: اميدوارم بينندگان صبر بيشتري داشته باشند و سريال را تا پايان ادامه دهند تا ببينند موضوع جيرفت يك موضوع منطقه‌اي و كشوري نيست، بلكه جيرفت نيازمند يك توجه جهاني است؛ جيرفت قديمي‌ترين تاريخ و تمدن جهان را دارد.
شبكه يك 50 تله‌فيلم مي‌‌سازد
مدير گروه فيلم‌هاي تلويزيوني شبكه يك سيما از توليد حدود 50 تله‌فيلم در سال 91 خبر داد و گفت: از اين تعداد، تا به حال، 20 فيلم توليد شده است و بقيه نيز در دستور كار قرار دارد.
نوشته شده توسط (artinews)  | لینک ثابت |

افشاگري به فوتبال ساحلي رسيد سه شنبه بیست و دوم شهریور ۱۳۹۰ 14:13
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 22 شهريور 1390 - ساعت 12:17
شماره خبر: 100854025565
افشاگري به فوتبال ساحلي رسيد
تقليد صداي فردوسي‌پور
جام جم آنلاين: در حالی که عادل فردوسی‌پور از مسئولان پخش شبکه سه درخواست کرد تا به خاطر پخش رقابتهای کشتی چند دقیقه ای به او و همکارانش بیشتر وقت بدهند، این اتفاق نیفتاد. نظرسنجی این برنامه هم پرسپولیس را برنده شهرآورد معرفی کرد.

به گزارش مهر، برنامه دوشنبه شب 90 در شرایطی روال گذشته اش را طی می کرد و به بررسی اتفاقات و حواشی دیدارهای لیگ برتر اختصاص داشت که حضور دو مهمان ویژه از فوتبال ساحلی پشت پرده های جدیدی از فوتبال را برملا کرد تا مشخص شود تنها فوتبال چمنی حاشیه ندارد و ساحلی بازان هم ید طولایی در این امر دارند!

عادل فردوسی پور در این برنامه نتیجه دیدار تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس را به عنوان سوال نظرسنجی مطرح کرد و در پایان این پرسپولیسی ها بودند که با 48 درصد شانس برد خود را بیشتر از استقلال اعلام کردند. استقلالی ها هم 39 درصد به پیروزی تیمشان رای دادند. در این برنامه 2 میلیون و 877 هزار نفر در نظرسنجی شرکت کردند.

محمد ابراهیمی بازیکن تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز نیز که سه سال از حضورش در این تیم می گذرد مهمان ویژه این برنامه بود که دقایقی با فردوسی پور گپ و گفت کرد. اما بخش پایانی برنامه 90 به حضور رئیس کمیته فوتبال ساحلی و سرمربی تیم ملی اختصاص داشت و حاشیه های زیادی را نیز به دنبال داشت.

مجری برنامه 90 ابتدا در مورد نتایجی که تیم ملی ایران در مسابقات جام جهانی ایتالیا به دست آورد با رضا علی و بهزاد دادش زاده گفتگو کرد اما در ادامه به پخش مصاحبه های انتقادی از پشت پرده این رشته پرداخت که افشاگری تازه ای در فوتبال بود. مصاحبه کنندگان که برخی از آنها بازیکنان تیم ملی بودند ضعف مدیریت و رابطه بازی در فوتبال ساحلی را مطرح کردند و به مسائلی اشاره کردند که نشان می داد فوتبال ساحلی بسیار پرحاشیه تر از فوتبال چمنی است.

در بخشی از برنامه دوشنبه شب نود که به پخش صدای مخاطبان اختصاص داشت یکی از بینندگان به تقلید صدای عادل فردوسی پور پرداخت که البته با واکنش مجری این برنامه هم همراه بود.

نوشته شده توسط (artinews)  | لینک ثابت |